20 Ocak 2015 Salı

Dojo'nun Sonu


Geçen sefer herkes sınavlarla boğuşuyor demiştim, bu sefer de HasMTCN ve ben bu kervana katıldık. Önce onun sınav döneminde çeviriye abandım. Sonrasında bir dersten bütünlemeye kaldığımı öğrendim. (Üniversite hayatımda bir ilk. Ama hallettim, merak etmeyin.) Sonrasında tatile çıktım 3-4 günlüğüne. Geldiğimde ise iki cilt  (7. ve 8. ciltler) tamamlanmıştı ve gelir gelmez upload ettim bölümleri. 


Bu zaman aralığında, henüz ulaşmadığımız bölümlerin temizlik işleriyle uğraşmak üzere aramıza iki kişi daha katıldı. Forever Young'a ve Tsukuyo Kin'e bir de buradan hoş geldiniz demek istiyorum. Evet, hoş geldiniz.

7. ciltte dojo arc bitiyor, yazının başlığı oradan geliyor. Ve 8. bölümün sonunda benim favori karakterlerimden biri olan Nakano ilk defa görünüyor mangada. Bu karaktere dikkat lütfen.

Çeviri grubunun blogunu kişisel blog gibi kullanıyor gibi olacağım biraz ama, ufkumu açan ufak bir olay paylaşmak istiyorum. Geçen gün bir arkadaşla pazara gittik, pazarcılarla röportaj yapmaya. Arkadaşımın konuştuğu pazarcılardan ikisi soruları yanıtlarken: "ablama söyleyeyim" tabirini kullandı. İşte bu anda "efendime söyleyeyim"(efendime sööliyim) tabirinin anlamını çözüp aydınlandım. 


İyi okumalar efendim.
3 yorum:

 1. Teşekkürler . Elinize sağlık

  YanıtlayınSil
 2. Teşekkürler güncel için. 25 bölüm kalmış diğer kısma yetişmeye. Kolay gelsin. :)

  YanıtlayınSil
 3. Evet, hoşbulduk. :D Teşekkürler :)
  Pazarcı iyiymiş. Hayat sokakta :)

  YanıtlayınSil