4 Aralık 2014 Perşembe

Açılış

2013 sonbaharında tanışmıştım Kyou Kara Ore Wa'yla. Bir çırpıda okudum, bana enfes duygular yaşatan bu mangayı Türkçe'ye kazandırmayı kafama koymuştum. Lakin bunu başarabilmem için önce editörlük öğrenmem gerekiyordu. Bunun için çeviri gruplarını araştırmaya başladım ve sağ olsunlar, Tortuga Çeviri sayesinde editörlüğün mantığını az buçuk kavramış oldum. 

KKOW'u önerdiğim arkadaşlarım da çok sevmişti. 2014 yazında bu çeviri işini fotoşop bilen arkadaşlarımın birkaçıyla paylaştım. Editörlüğün mantığını onlara anlattım, sadece onlar değil, hayatında fotoşop kullanmamış olanlar bile bu işe girişebileceklerini söylemişlerdi. İşte HesperioN'un temelleri böyle atılmıştı.


Şimdi ise 4 editör ve 1 çevirmenimiz var. Umarım serinin sonunu görebiliriz. Ve henüz çok erken bunu söylemek için ama KKOW bittikten sonra Angel Densetsu'ya el atmayı düşünüyoruz. Blogumuz hayırlı olsun mehehe.

2 yorum:

  1. Hayırlı Uğurlu Olsun...


    İlk Yorum :D

    YanıtlayınSil
  2. Bir hayırlı uğurlu olsun da benden :) çok sevindim blogun açılmasına. Umarım bitirirsiniz bu seriyi grubun tanıtımı içinde çok iyi olur. :) Kolay gelsin.

    YanıtlayınSil